Archiv 2010

Ájurvédská medicína - zdraví a dlouhověkost

Kořeny, původ a historie této vědy, tři životní principy, tkáně, agní (trávící oheň), kanálky, toxiny, látka odžas. Denní a roční režim v životě.
(dr. David Frej, ČR; dr. Vikram Chauhan, ájurvédský lékař, Indie)

Metody diagnostiky ve východní medicíně

Pulzová diagnostika, diagnostika podle tváře a jazyka. Meridiány a zuby. Vyšetření pacientů. Základy terapie – základní metody.
(dr. Vikram Chauhan, ájurvédský lékař, Indie; MUDr. Cícha, stomatolog, ČR, dr.David Frej, ČR)

Védská astrologie a horoskopy

Proč védská a nikoli jen západní astrologie. Využití zvěrokruhu. Vlastnosti plane t. Jak najít optimální čas pro splnění přání. Metody jak najít příčiny minulých, současných a budoucích událostí a pochopení toho, co se stalo. Jak vidět to co není vidět. Proč je védský horoskop nejdůležitější ze 64 poznání. Jak poznat hlouběji osobnost a lidi a tím pozitivně ovlivnit sebe a své okolí. Jak rozpoznat situace (osobní, zdravotní, okolí) dříve než se projeví. Rozvoj vlastní osobnosti. Kombinace astrologie s jinými naukami. Praktický výcvik v sestavování horoskopů a rozvoj schopností přímo na semináři
(Prashanti de Jager, védský astrolog, USA)

Výživa a základy stravování.

Základy různých systémů ve výživě. Diety. Základy harmonického stravování. Působení stravy na tělo a mysl. Rozdělení jednotlivých potravin a jejich vlastnosti. Jak si sestavit správný jídelníček na celý den
(dr. David Frej,ČR)

Dlouhý život bez nemocí

Druhé a poslední setkání s dr. Svobodou a dr. Welch. Důležité informace o prevenci, povídání o léčbě nemocí, srdečně cévních nemocech, psychice, závislostech, energie v životě i rakovině, odpovědi na to co vás zajímá - na otázky účastníků.
(dr. Robert Svoboda a dr. Claudia Welch, USA)

Vastu a feng šuej: architektura, nauka o bydlení

Filozofický a duchovní základ tvorby podle Vastu, podstata člověka,vesmíru; karmické zákony, vztah k Vastu. 12 základných zákonů Vastu. Energie, míry, proporce, barvy,dispoziční zásady. Astrologie a ájurvéda ve Vastu, spojené s promítáním filmu Vedic cosmos. Jak harmonicky uspořádat byt a dům. Základy feng-šuej.
(arch. Ing. Ďoričko, architekt, Slovensko)

Stres, psychické poruchy a deprese

Vznik, podstata a metody snížení stresu. Projevy chronického stresu na psychickém a fyzickém zdraví. Chronický stres jako projev dlouhodobého traumatu. Psychický konflikt jako základ fyzické nemoci. Zmírnění průběhu nemoci a její odstranění.
(Milan Hořínek, ČR)

Kurz vaření - Recepty pro zdraví

Zdravé, chutné a jednoduché vaření podle principů středomořské a ájurvédské kuchyně.
Místo konání: Obchodní akademie, Svatoslavova 333/6, Praha 4 - Nusle
(Katka Milatová, dr.David Frej, ČR)

Kundalini jóga - praktický výcvik

V Kundalini joze se naučíte jak správně dýchat, jednoduché a účinné protahovací cviky, jak si posílit fyzickou kondici skrze dýchání a meditaci. Rozcvičení, protažení, dýchání, pohyb, jogové pozice, meditace individuelně podle přání, potřeb a zdravotního stavu klienta.
(Marta Moody, ČR)

Copyright © 2024 ADVANA - mezinárodní centrum vzdělávání v přírodní medicíně. Všechna práva vyhrazena.