Bea Merksbauerová, BCST

Narozena 24.9.1958. Fyzioterapeutka, certifikovaná terapeutka Spiraldynamik level advanced, certifikovaná terapeutka kraniosakrální biodynamiky, instruktorka jógy I. třídy.

Na gymnáziu jsem začala cvičit jógu pod vedením MUDr. Zdeňka Pinty, následně jsem absolvovala pomaturitní studium fyzioterapie, tehdy rehabilitace, v Praze na Alšově nábřeží. Po ukončení studia (1981) jsem nastoupila jako rehabilitační pracovnice a asistentka MUDr.Pinty při cvičení jógy do Ústavu lékařské kosmetiky. Od roku 1985 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou, delší dobu se věnovala dětem, vratila jsem se zpět do zaměstnání pouze na poloviční úvazek. Od roku 1999 jsem pracovala na poliklinice na Národní, Praha 1. Od roku 2000 jsem pracovala na poliklinice Medicover na Tylově náměstí, Praha 2. Od roku 2005 vlastní praxe - Škrétova ulice, Praha 2, v současné době vlastní praxe - Slezská 99, Praha 3. Průběžně vedu skupinové cvičení jógy. Od roku 2012 vyučuji budoucí cvičitele jógy v kurzech akreditovaných MŠMT. Jógu v kombinaci se Spiraldynamik a aktivací hlubokého stabilizačního systému využívám při terapii pohybového aparátu. Toto propojení nabízí precizní propracování asán a průpravných cvičení a vede k zlepšení držení těla. Působí jak preventivně tak terapeuticky.

Moje vzdělání:

Pomaturitní studium rehabilitace na SZŠ Alšovo nábřeží ukončeno v r. 1981 FTVS - trenérská škola jógy ukončena 2003 Spiraldynamik - od roku 2004 jsem se začala v tomto pohybovém konceptu vzdělávat,využívat ho ve fyzioterapeutické praxi a propojovat se cvičením jógy. Absolvovala jsem velkou spoustu refresh kurzů, dva intermediate specific kurzy a v roce 2013 jsem složila zkoušku Spiraldynamik level advanced, která mě opravňuje pořádat informační kurzy. Kraniosakrální biodynamika - tříleté studium ukončené zkouškou v roce 2015 - vyučující Bhadrena Tschumi Gemin a Kavi Gemin (International Institute for Craniosacral Balancing, Switzerland) Funkční dynamická stabilizace v kontextu vývojové kineziologie - 2016, vyučující Mgr. Barbara Fischerová Fasciální jóga - 2016, vyučující Daniela Meinl (Německo) V současné době dokončuji tříletý výcvik v Neuroenergetické medicíně pod vedením Rogera Gilchrista, MA, RCST (Wellness Institute USA)

Copyright © 2024 ADVANA - mezinárodní centrum vzdělávání v přírodní medicíně. Všechna práva vyhrazena.